Naciśnij ESC aby zamknąć

Oszuści przejmowali dane Super Sprzedawców na Allegro

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi dzięki stałej współpracy z działem bezpieczeństwa znanego portalu zatrzymali oszustów internetowych. Już cztery godziny po ostatnim włamaniu łódzcy policjanci ustalili miejsce pobytu hakerów.

Zatrzymali ich w Legionowie w kawiarence internetowej w czasie kiedy surfowali w sieci usiłując przejąć kolejne konto użytkownika portalu. Dwaj mężczyźni w wieku 24 lat z województwa mazowieckiego byli już wcześniej notowani przez policję.

Jeden z nich jest znanym w środowisku hakerem, który był karany za przestępstwa internetowe. Mężczyźni za pomocą specjalnego programu komputerowego przejmowali tożsamość internetową m.in. tzw. „Super Sprzedawców”.

Sprawcy włamując się przejmowali całą tożsamość: nazwę, adres, opinie, konta oraz hasła dostępu. Dzięki takiej operacji byli nie do odróżnienia od autentycznych sprzedawców. Po przejęciu tożsamości zawierali fikcyjne transakcje internetowe bazując na dotychczasowym zaufaniu internautów do sprzedawców, a wpływy z tych gównie hurtowych operacji kierowali na własne konta. Tym sposobem oszuści działali na szkodę klientów, ale przede wszystkim sprzedawców, którym rujnowali opinie a tym samym wykluczali z rynku.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń podszyli się pod 16 sprzedawców i wyłudzili co najmniej 56.000 zł. Policjanci zabezpieczyli cztery dyski twarde komputerów używanych przez hakerów. Trwają czynności wyjaśniające w tej rozwojowej sprawie.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.