Naciśnij ESC aby zamknąć

Największe włamanie?

Heartland Payment Systems poinformowała o włamaniu do jej systemów komputerowych. W ubiegłym tygodniu przedstawiciele przedsiębiorstwa odkryli, że cyberprzestępcom udało się wpuścić do jego sieci szkodliwe oprogramowanie kradnące numery kart kredytowych.

Możemy mieć do czynienia z największą w historii kradzieżą danych, gdyż Heartland dostarcza technologie do elektronicznego przetwarzania płatności, a jej klientami jest 250000 firm. Przez serwery Heartland przechodzi rocznie 4 miliardy transakcji.

Obecnie wiadomo, że przestępcy nie mogli ukraść ani numerów ubezpieczenia społecznego, ani numerów PIN. Mogli jednak wejść w posiadanie numerów kart płatniczych. Dotychczas największym tego typu włamaniem był przypadek firmy TJX, z której ukradziono dane dotyczące 94 milionów kart.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.