Naciśnij ESC aby zamknąć

Handlowali publikacjami prawnymi używając pirackich programów

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu znaleźli w firmie handlującej publikacjami prawnymi komputery z nielegalnym oprogramowaniem znanych firm. Za naruszenie praw autorskich grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej dowiedzieli się, że jedna z firm działających w Poznaniu wykorzystuje nielegalne kopie różnych programów komputerowych. Informacja ta była o tyle interesująca, że firma zajmowała się sprzedażą publikacji i wydawnictw prawnych.

Policjanci rozpoczęli kontrolę komputerów tuż po otwarciu biura firmy. W trakcie sprawdzania oprogramowania zainstalowanego na 28 komputerach stwierdzili, że jest tam mnóstwo pirackich programów. Zdemontowano 14 twardych dysków, które trafią do biegłych informatyków. Policjanci znaleźli również specjalne programy hakerskie do wyszukiwania specjalnych kodów niezbędnych do instalacji programów komputerowych.

Nielegalne wykorzystywanie pirackich kopii programów komputerowych naraziło właścicieli praw autorskich na straty w wysokości około 50 tys. zł. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Źródło: Komenda Główna Policji

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.