Naciśnij ESC aby zamknąć

Prototyp oprogramowania dla systemu Microsoft Windows 7

Kaspersky Lab, informuje o opublikowaniu prototypu oprogramowania Kaspersky Anti-Virus dla Windows 7. Prototyp opiera się na nowym silniku antywirusowym, który zapewnia kompleksową ochronę antywirusową przed wszystkimi typami zagrożeń internetowych.

Nowy prototyp techniczny Kaspersky Anti-Virus został zaprojektowany z myślą o zapewnianiu bezpieczeństwa komputerom działającym pod kontrolą najnowszego systemu operacyjnego firmy Microsoft – Windows 7. Wersja beta tego systemu została opublikowana na początku stycznia 2009 roku. W tym samym czasie firma Kaspersky Lab udostępniła swój prototyp techniczny, zapewniający doskonałą wydajność i kompleksową ochronę antywirusową dla tego nowego systemu operacyjnego.

“Wiedzieliśmy, że opublikowanie nowej wersji systemu Windows będzie ogromnym wydarzeniem dla społeczności IT, dlatego przygotowaliśmy się do tego” – powiedział Alexey Kalgin, dyrektor ds. marketingu produktu z Kaspersky Lab. “Wspieranie nowych systemów operacyjnych Microsoftu zawsze było priorytetem dla naszej firmy. Kaspersky Anti-Virus kompatybilny z systemem Windows Vista został opublikowany w tym samym czasie, w którym odbyła się oficjalna premiera tego systemu. Gdy Microsoft udostępnił Windows Server 2008, Kaspersky Anti-Virus był jedynym produktem antywirusowym na rynku certyfikowanym przez Microsoft. Teraz użytkownicy mogą się przekonać, jak nasze technologie ochrony antywirusowej radzą sobie na najnowszej platformie giganta z Redmont”.

Prototyp techniczny opublikowany przez Kaspersky Lab to wszechstronne rozwiązanie, obejmujące nie tylko moduł antywirusowy wykorzystujący technologię wykrywania w oparciu o podobieństwa, ale również analizę heurystyczną potrafiącą wykrywać i blokować nieznane jeszcze szkodliwe programy na podstawie ich podejrzanych cech, zaporę sieciową oraz filtr antyspamowy. Prototyp ma zapewnić skuteczną ochronę przed wszystkimi typami zagrożeń internetowych – wirusami, robakami, trojanami, oprogramowaniem spyware, atakami hakerów i spamem.

U podstaw prototypu technicznego leży nowy silnik antywirusowy firmy Kaspersky Lab, który wykrywa szkodliwe programy jeszcze skuteczniej niż jego poprzednik. Nowy silnik znacznie przyspiesza prędkość skanowania systemu dzięki ulepszonemu przetwarzaniu obiektów i zoptymalizowanemu wykorzystywaniu zasobów systemowych, szczególnie na platformach z procesorami dwu i czterordzeniowymi. Unikatowa architektura produktu zapewnia wysoką wydajność i minimalne obciążenie zasobów systemowych, bez jakichkolwiek kompromisów w dziedzinie jakości zapewnianej ochrony.

“Windows 7 będzie prawdopodobnie jeszcze bardziej popularny niż jego poprzednik. Spodziewamy się, że po oficjalnej publikacji wiele osób natychmiast przejdzie na tę wersję. Już teraz otrzymujemy wiele pytań od firm, które planują przejść na Windows 7 i testują jego wydajność oraz kompatybilność z wykorzystywanymi produktami. Uważamy, że naszym obowiązkiem jest dostarczenie tym firmom najbezpieczniejszego i najbardziej niezawodnego rozwiązania do ochrony na poziomie biznesowym, dlatego właśnie na podstawie naszego rozwiązania korporacyjnego stworzyliśmy prototyp dla Windows 7” – dodał Alexey Kalgin.

Dodatkowo Kaspersky Lab planuje dostarczyć narzędzia scentralizowanej administracji dla nowego systemu operacyjnego Microsoftu, jeszcze na etapie jego testowania. Do czasu oficjalnej premiery Windows 7 Kaspersky Lab zamierza opublikować pełen wachlarz produktów zapewniających wszechstronną ochronę zarówno domowym jak i korporacyjnym użytkownikom nowego systemu operacyjnego Microsoftu.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.