Naciśnij ESC aby zamknąć

To my nie jesteśmy na wojnie? z serii 0-day i Winamp 5.31

Winamp 5.31 jest podatny na stack overflow. Trochę “wykwintna” exploitacja błędu w tym przypadku została pokazana na krótkim filmiku.

Film z akcji Winamp 5.31 0-day znajduje się tutaj:

http://sapheal.cybersecurity.pl/blackbook/amen_KLASD7751A.rar

Przy okazji chciałbym zaznaczyć, że znalazłem też błędy w CamStudio, którego
używam.

UPDATE DO FILMU:
W celu wykorzystania podatności wystarczy tak naprawdę jeden plik LNK w katalogu z muzyką. Ofiara musi go tam umieścić. Napastnik musi przekonać ofiarę do umieszczenia pliku LNK w katalogu z muzyką.

UPDATE KRYTYCZNY:
Obecne robaki mogą wykorzystywać tę lukę w tenże sposób: po przejęciu kontroli nad komputerem (różne inne podatności), mogą robić sobie otwarte tylne drzwi w postaci umieszczenia specjalnych plików LNK w katalogach z muzyką (wyszukiwanych na zasadzie wzorców). Nieświadoma ofiara po zaaplikowaniu patcha na pierwszą z podatności wpadnie w pułapkę LNK-Winamp.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.