Naciśnij ESC aby zamknąć

MSChart – wiele podatności, zdalne wykonanie kodu możliwe, DoS już faktem

Funkcjonalność MS Office XP posiada wiele luk, w tym luki krytyczne. Dziś przesłany też został raport informacyjny o błędach do producenta. W najbliższym czasie na HACKPL pojawi się więcej szczegółów.
Jedna z bibliotek odpowiadających za wykresy w MS Office ma wiele luk, niektóre z nich pozwalają na przeprowadzenie ataku Denial of Service, inne – nawet na zdalne wykonanie kodu. Typowy atak polegałby na przesłaniu do ofiary odpowiednio spreparowanego pliku korzystającego z tejże funkcjonalności pakietu Office. Przykładowy Denial of Service został już przeprowadzony, obecnie pracujemy nad zdalnym wykonaniem kodu. Znalazłem także kilka innych, mniej znaczących, podatności pakietu MS Office XP.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.