Naciśnij ESC aby zamknąć

Strzeż się crack’a dla Visty – druga strona medalu

Niestety muszę ostudzić trochę zapał tych, których news Mateusza Stępnia tak ucieszył.

Dlaczego?

Dlatego, że ludzi zaślepionych wizją korzyści łatwo wykorzystać. Chcesz by i Twój komputer stał się częścią czyjegoś botnetu?

Niektórzy ściągając cracka dostali nawet więcej niż się spodziewali i muszę dodać, że nie była to niespodzianka przyjemna – koń trojański wykradający hasła. W ten właśnie sposób został przygotowany program ‘windows vista all versions activation 21.11.06.exe’, który można znaleźć w internecie.

Program instaluje szkodliwe oprogramowanie znane jako Trojan-PSW.Win32.LdPinch.aze, które podsłuchuje hasła, a następnie wysyła je do osoby za to odpowiedzialnej. Tak bynajmniej wynika z badań firmy Kaspersky, która (jako pierwsza) wykryła trojana w październiku.

Uwaga. Najgorszy w tym wszystkim jest fakt, że użytkownicy którzy mieli okazję się z owym trojanem zetknąć zaobserwowali, że nie jest on wykrywany przez oprogramowanie antywirusowe Norton’a i NOD32.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.