Naciśnij ESC aby zamknąć

MPAA wysyła fałszywe torrenty

Nie jest zaskakujące, że MPAA i inne organizacje antypirackie potrafią wytropić piratów poprzez wysyłanie fałszywych torrentów. Aż do tej pory nie było jasne skąd pochodzą te pliki i jak je identyfikować.

MPAA i inne organizacje próbują nabrać ludzi, by ściągali fałszywe torrenty, by móc zbierać adresy IP i wysyłać oskarżenia o łamanie praw autorskich do odpowiednich ISP. Zatrudniają firmę, która wysyła fałszywe kopie popularnych filmów, muzyki i programów telewizyjnych. Używają nawet podobnych do pirackich nazw plików takich jak “Battlestar Galactica S03E07 REPACK DSR XviD-ORENJi ” i “Miami Vice[2006]DvDrip[Eng]-aXXo”.

Jeden z administratorów BtJunkie znalazł sposób na identyfikację trackerów, które hostują te fałszywe pliki, co pozwala na łatwe i szybkie ich usuwanie.

Wszystkie serwery rozpowszechniające te fałszywe torrenty znajdują się w Południowej Kalifornii i Las Vegas. Administratorzy tych serwerów zachowują się w sposób, dzięki któremu łatwo ich zidentyfikować. Odróżnia ich zawartość trackerów i liczba seedów. Posiadają wiele innych charakterystycznych cech, ale nie zostały one przedstawione (aby nie zostały zmienione).

Wszystkie te informacje zostały udostępnione przez administratora BtJunkie, który współpracował razem z administratorami innych stron torrent. Powiedział, że MPAA i zaprzyjaźnione z nią organizacje używają różnorodnych podstępów. Tracker może także seedować torrenta do 90% lub zawartość może być tylko pustym obrazem.

“Myślę, że zostało to zrobione przez profesjonalistów z wysokim budżetem, jest wiele serwerów do ustawienia i trzeba fachowca, by ustawić je właśnie w ten sposób”, powiedział administrator BtJunkie. “Nie sądzę, żebym musiał mówić, kto wydałby pieniądze na coś takiego.”

Motion Picture Association of America (MPAA) to stowarzyszenie mające na celu dbanie o interesy amerykańskich studiów filmowych. W skład MPAA wchodzą: Buena Vista Pictures Distribution (The Walt Disney Company), Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc., Paramount Pictures Corporation, Sony Pictures Entertainment Inc., Twentieth Century Fox Film Corporation, Universal City Studios LLLP oraz Warner Bros. Entertainment Inc.

Źródło: Torrent.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.