Naciśnij ESC aby zamknąć

Użytkownikom grono.net grozi kradzież konta

Serwis społecznościowy grono.net zawiera błąd, umożliwiający przejęcie konta przez osobę niepowołaną.

Błąd umożliwiający kradzież konta PC World Komputer wykrył kilka dni temu w serwisie blogowym blox.pl. Okazuje się, że kradzież konta może dotyczyć także około miliona użytkowników serwisu grono.net.

Włamywacz może przejąć identyfikator sesji użytkownika, możliwe jest także zdobycie loginu i hasła użytkownika grono.net. Błąd w grono.net nie jest czysto teoretyczny – jak sprawdziliśmy, przejęcie nazwy i hasła użytkownika rzeczywiście jest możliwe.

Ze względu na potencjalne zagrożenie kont użytkowników, szczegółowe informacje o wykrytym błędzie w grono.net PCWK poda, gdy zostanie on usunięty.

Źródło: PC World Komputer

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.