Naciśnij ESC aby zamknąć

Microsoft rozbudowuje ofertę rozwiązań antywirusowych

Po prawie roku od przejęcia przez Microsoft całości zależnej obecnie spółki Sybari Software; będącego dostawcą rozwiązań antywirusowych, koncern uzyskał możliwość dodatkowego oferowania Klientom zaawansowanych narzędzi pozwalających na efektywniejszą ochronę sieci korporacyjnych. Premiera zaktualizowanych produktów antywirusowych przewidziana jest na najbliższy wtorek.

W związku z ciągle zwiększającym się zapotrzebowaniem na rozwiązania wspierające zabezpieczenie procesów wymiany informacji i serwerów pracy grupowej przed wirusami oraz spamem, oprogramowanie przygotowane zostało z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. Praca aplikacji wykorzystuje głęboką integrację z Microsoft Exchange. Microsoft zaoferuje następujące produkty Sybari w ramach platform Microsoft Windows – Antigen for Exchange, Antigen for SMTP Gateways, Antigen Spam Manager and the Antigen Messaging Security Suite. Dostępny będzie szereg użytecznych narzędzi do administracji aplikacją takich jak Antigen Enterprise Manager lub też Antigen Management Pack dla Microsoft Operations Manager.

Zaktualizowane produkty Antigen nie posiadające już loga Sybari dostępne będą w wersji 9.0, zapewniając lepszą ochronę przesyłanych informacji oraz efektywniejszą komunikację serwerów pracy grupowej, powstrzymując napływ niebezpiecznego i szkodliwego oprogramowania. Ulepszony został centralny panel zarządzania oraz wspomaganie systemów poczty pracujących w klastrach na wielu serwerach. Innowacyjny silnik antywirusowy Microsoftu współdziałający z kilkoma innymi, celem efektywniejszego skanowania poczty i treści pod kątem spamu, obrony przed zasobami przestrzeni i przepustowości daje bardzo pozytywny efekt rozwiązania. Za pośrednictwem filtrowania dodatkowych zasad określonych przez administratora, produkty Sybari pomagają wzmocnić zgodność z obowiązującymi regulacjami.

Cykl rozwoju podlega bezpośrednio pod Microsoft’s Security Development Lifecycle, jednostkę, której zadaniem jest monitoring procesu SDL i sukcesywna eliminacja błędów znalezionych w oprogramowaniu Antigen. Produkty Sybari Antigen for Lotus Domino oraz Sybari Advanced Spam Defense przestały być sprzedawane. Wsparcie dla Klientów korzystających z produktów obowiązują do momentu wygaśnięcia licencji.

Źródło: CNET

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.