Naciśnij ESC aby zamknąć

AOL wchodzi w rynek rozwiązań oprogramowania bezpieczeństwa

Firma AOL przygotowuje się do walki o przejęcie Klientów dla oprogramowania zwiększającego bezpieczeństwo komputera. Total Care ? nowy markowy produkt AOL, którego premiera ukaże się w ciągu najbliższych kilku tygodni dostępny będzie wkrótce dla testerów oprogramowania.

Produkt zapowiadany jest jako narzędzie zawierające wiele zaawansowanych funkcji, nawiązując walkę z Windows Live OneCare a także innymi produktami Symantec & McAfee. Total Care prowadzi twórców w sferę dostawców rozwiązań bezpieczeństwa, oferując dodatkowo oprogramowanie milionom użytkownikom internetowego serwisu AOL. Firma The Dulles, która współpracuje z AOL prowadzi testy nad narzędziem The Active Security Monitor, zadaniem którego jest monitoring zdarzeń w systemie. Rozwój Total Care wspierany jest również przez wielu providerów trzeciej partii a także firmy takie jak McAfee, CA dla AOL Safety i Security Center z którymi AOL posiada kontrkaty, oferujące użytkownikom serwisu zaporę ogniową, antywirus, antyspyware oraz ochronę przed phishingiem.

OneCare natomiast, zdaniem Microsoft jest produktem dającym dogłębną i całościową protekcję komputera PC, oferując narzędzia administracji, kopii zapasowych, podstawowych narzędzi bezpieczeństwa takich jak zapora ogniowa, program antywirusowy, aplikację antyspyware. W dobie publikacji informacji o premierze OneCare, większość znaczących na rynku firm ds. bezpieczeństwa ogłosiło plany wydania podobnych produktów. Według analiz rynku grupy Gartner, Klienci częściej zdobywają swoje oprogramowanie wspomagające bezpieczeństwo od Internetowych providerów niż kupują je w sklepach lub przez Internet. W ostatnim roku, ISP mieli wpływ na około 14% Klientów zaopatrzonych w różnego rodzaju oprogramowanie bezpieczeństwa, podczas gdy rok temu było ich niecałe 5%. ?Oczekujemy sytuacji, w której duże firmy ISP zaczną wprowadzać własną ofertę bezpieczeństwa? powiedziała Arabella Hallawell, analityk grupy Gartner. Współpraca oraz oferty wyjdą na płaszczyźnie pozyskiwania partnerstwa z firmami oferującymi produkty zwiększające bezpieczeństwo, ewentualnie przejmując w całości mniej znane produkty i migrację pod markę swojej firmy, AOL zacznie rozbudowywać ofertę.

ISP może stać się głównym zagrożeniem dla firmy Symantec, która uzyskuje średnio ponad 70% dochodów z rynku bezpieczeństwa. ?Symantec ucierpi za bierność w opcji przejęcia kanałów ISP?, dodała Hallawell, gdzie pod uwagę wziąść trzeba również coraz bardziej rozwijający się w temacie – konkurujący Microsoft. Zgodnie ze statystykami grupy Gartner, rynek oprogramowania PC wciąż się rozrasta, uzyskując $1.95 mil. przychodu w zeszłym roku, powiększając zysk o ok. 17% każdego roku.

Źródło: CNET

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.