Naciśnij ESC aby zamknąć

Koreański król komputerów zoombie aresztowany

Operatorzy sieci SophosLabs oznajmili, iż południowo-koreańskie organy władzy aresztowały osobę podejrzaną o wysyłanie spamu z wykorzystaniem 16 tyś. komputerów. Według opinii Korea Information Security Agency (KISA) mężczyzna wysyłał codziennie nawet 18 mln. wiadomości e-mail do 133 krajów.

Dzięki współpracy władz rządowych, agencja KISA zidentyfikowała mężczyznę, który przez ostatnie pół roku rozsyłał spam za pomocą 16 tyś. komputerów połączonych ze sobą w jedną sieć. W maju SophosLabs opublikowała sprawozdanie, w którym Południowa Korea znajduje się na trzecim miejscu z listy największych gigantów rozsyłaczy spamu.

Spamerzy zazwyczaj nie używają własnych komputerów do rozsyłania niechcianych wiadomości. Do zainfekowania i przejęcia kontroli nad systemami używają złośliwego oprogramowania typu malware, czyli wszelkich aplikacji, skryptów oraz aspektów przestępczych, których złośliwe działanie w stosunku do użytkownika komputera jest bardzo uciążliwe.

Źródło: Securitynewsportal

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.