Naciśnij ESC aby zamknąć

Microsoft będzie walczyć

Gigant z Redmond nie zamierza poddać sie bez walki. “Żywimy wielki szacunek dla komisji europejskiej, ale uważamy, że żaden wyrok, zwłaszcza tak duży, nie jest odpowiedni, jeśli wziąć pod uwagę, jak niejasne zalecenia dostaliśmy w 2004 roku i ile poczyniliśmy starań przez ostatnie dwa lata, aby je wypełnić” powiedział główny obrońca Microsoftu, Brad Smith.

Smith stwierdził, iż firma dostarczyła tysiące stron dokumentacji technicznej od grudnia 2004, naciskała na komisję celem uzyskania dokładniejszych informacji na temat wymogów postanowienia sądowego, zaoferowała nieograniczoną pomoc techniczną, a nawet udostępniła konkurentom kod źródłowy.

“Odkąd w marcu otrzymaliśmy wreszcie pełne, sprecyzowane dane dotyczące wymagań komisji, zrobiliśmy przez ostatnie 3 miesiące niemal wszystko, więc jest dla nas niezrozumiałe, czemu komisja na kilka dni przed spełnieniem ostatnich postanowień, nakłada na nas tak wielką karę” stwierdził Smith.

Źródło: Chip

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.