Naciśnij ESC aby zamknąć

HP będzie “hackować” komputery klientów

Od października HP oferować będzie nową usługę dla klientów biznesowych, w ramach której, zamierza włamywać się hackerskimi metodami na komputery klientów, celem sprawdzania ich zabezpieczeń. Usługa HP Active Countermeasuers (HPAC) używać będzie jednego serwera i 8-10 klientów skanujących 250 tysięcy podłączonych komputerów.

Każdy klient będzie skanował komputery w obrębie przydzielonego zakresu adresów IP, pod kątem luk w zabezpieczeniach. Specjaliści z HPAC nie będą sami łatać znalezionych błędów, ale będą współpracować z właścicielami narażonych na ataki komputerów celem usunięcia luk.

Wprowadzana usługa jest bardzo nowatorskim podejściem do tematu zabezpieczeń, a dodatkowo pozwoli zapewne znaleźć zatrudnienie hackerom, którzy będą mogli zmagać się z systemami zabezpieczeń, ale nareszcie w majestacie prawa i po stronie dobra.

Źródło: Onet

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.