Naciśnij ESC aby zamknąć

Anty-anty-wirus?

Na początku bieżącego miesiąca pojawił się wirus W32/Gatt, infekujący wyłącznie pliki *.idc, czyli skrypty używane przez Interactive Disassembler Pro, aplikację, z której korzystają twórcy programów anty-wirusowych.

Wprawdzie wirus nie niszczy jak na razie niczego, ale według Symantecu stanowi dowód na nową trend wśród twórców wirusów. “Przez wzięcie na cel narzędzi używanych przez twórców programów anty-wirusowych, autor wirusa próbuje zawstydzić społeczność związaną z bezpieczeństwem systemów” twierdzi Vinoo Thomas z McAfee.

Źródło: Chip

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.