Naciśnij ESC aby zamknąć

Lipiec “miesiącem błędów w przeglądarkach”

Twórca popularnego zestawu narzędzi hakerskich zapowiedział, że lipiec będzie “miesiącem błędów w przeglądarkach”. HD Moore – autor Metasploit twierdzi, iż od 1 do 31 lipca będzie ujawniał codziennie jedną lukę w jednej z przeglądarek internetowych.

W swoim blogu Moore napisał: “Takie informacje zostaną opublikowane, by ostrzec przed różnymi typami błędów, które występują we współczesnych przeglądarkach oraz zademonstrować techniki, jakich użyłem, by je odnaleźć”. Zapowiedział przy tym, że wśród ujawnionych dziur nie będzie takich, które pozwoliłyby cyberprzestępcom na wykonanie kodu na zaatakowanym komputerze.

Dotychczas Moore ujawnił błędy w Internet Explorerze, Firefoksie i Safari. Stephen Toulouse, odpowiedzialny w Microsofcie za bezpieczeństwo, poinformował, że jego firma wie od pewnego czasu o niektórych z ujawnionych błędów, bada je i do części opublikowała już poprawki. Moor przyznał, że część z wymienionych przez niego luk została załatana w zestawie poprawek MS06-21, ale “nie ujawniono szczegółów na temat tych dziur”.

Źródło: IDG

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.