Naciśnij ESC aby zamknąć

Lipcowe łaty Microsoftu

Microsoft opublikował przedwczoraj 7 nowych biuletynów bezpieczeństwa dotyczących błędów w Windows, IIS oraz Office.

MS06-035 (krytyczny) – zdalne przepełnienie bufora w usłudze Mailslots może pozwolić na wykonanie kodu bez konieczności interakcji z użytkownikiem. Usługa domyślnie włączona tylko w Windows 2000 SP4.

MS06-036 (krytyczny) – luka przepełnienia bufora w kliencie DHCP może pozwolić na atak na stacje Windows, o ile atakujący, będać w tej samej sieci co ofiara, odpowiednio spreparuje odpowiedź DHCP.

MS06-037 (krytyczny) – osiem luk dotyczących Microsot Excel, umożliwiających zdalne wywłowanie kodu po interakcji z użytkownikiem.

MS06-038 (krytyczny) – trzy luki w Office umożliwiające zdalne wykonanie kodu po interakcji z użytkownikiem.

MS06-039 (krytyczny) – dwie luki w Office związane z przetwarzaniem obrazków PNG i GIF, umożliwiające zdalne wykonanie kodu po interakcji z użytkownikiem.

MS06-033 (ważny) – luka w bezpieczeństwie ASP.NET umożliwia nieupoważniony dostęp do obiektów.

MS06-034 (ważny) – luka przepełnienia bufora w IIS zezwala na zdalne przejęcie kontroli nad systemem, o ile administrator IIS zezwolił na uploadowanie skryptów ASP.

Więcej informacji:

http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/ms06-jul.mspx

Źródło: CERT

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.