Naciśnij ESC aby zamknąć

Michał Zalewski będzie pracował dla Google’a

Michał Zalewski, specjalista ds. zabezpieczeń, znany między innymi z odnalezienia wielu luk bezpieczeństwa w popularnych przeglądarkach internetowych, będzie pracował dla korporacji Google – donosi heise Security

Firma zaoferowała mu stanowisko inżyniera do spraw bezpieczeństwa.

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie Kalifornijski gigant przeją spółkę Postini, zajmującą się opracowywaniem aplikacji związanych z bezpieczeństwem w internecie, ochroną poczty elektronicznej i komunikatorów typu IM (Instant Messaging). Produkty firmy Postini mają wesprzeć bezpieczeństwo internetowego pakietu Google Apps, na który składają się obecnie: poczta Gmail, kalendarz, edytor tekstowy, arkusz kalkulacyjny, komunikator Google Talk oraz narzędzie do projektowania stron internetowych.

Michal Zalewski zajmuje się bezpieczeństwem informacji, a zakres jego badań sięga od sprzętu i zasad projektowania systemów operacyjnych po zabezpieczenia sieci. Od połowy lat 90. aktywnie uczestniczy w Bugtraq, pisze programy dla systemów z rodziny UNIX, był też jednym z autorów systemu Argante. Podczas pobytu w USA pracował na stanowisku badawczym w BindView Corporation – firmie zajmującej się bezpieczeństwem komputerowym.

Do najbardziej spektakularnych osiągnięć Zalewskiego należą: odnalezienie luk związanych z przepełnieniem bufora w SendMailu i całego szeregu usterek w Firefoksie i Internet Explorerze. Część błędów wskazanych przez polskiego hakera do dziś nie została usunięta.

Źródło: heise Security

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.