Naciśnij ESC aby zamknąć

Darmowy wykrywacz rootkitów McAfee

Firma McAfee wiodący producent zabezpieczeń sieciowych i rozwiązań z dziedziny dostępu do Internetu wydała nowe, darmowe narzędzie – McAfee Rootkit Detective 1.0

Program firmy McAfee służy to walki z rootkitami, może stanowić uzupełnienie dla innych programów antywirusowych działających na systemach Windows NT/2000/XP. McAfee Rootkit Detective 1.0 ujawnia wszystkie procesy, wpisy w rejestrze a także pliki. W wypadku znalezienia podejrzanego obiektu użytkownik decyduje, co z nim zrobić: może albo przemianować plik, albo usunąć klucz.

Rootkity to narzędzia używane przez cyberprzestępców do ukrycia działań wykonywanych na opanowanym przez nich systemie. Rootkit infekuje jądro i usuwa ukrywane programy z listy procesów oraz plików zwracanych do programów. Istnieją rootkity dla różnych systemów operacyjnych m.in. Microsoft Windows, Solarisa i Linuksa. Rootkit może się dostać do komputera użytkownika wraz z aplikacją będącą w rzeczywistości trojanem.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.