Naciśnij ESC aby zamknąć

Mały nalot na szkółkę niedzielną

Chciałem zapoznać się z działem “Artykuły” serwisu, którego nazwa odbija się
głośnym echem w uszach: “Szkoła Hakerów”. A tu zdziwienie, Kierkegaardowska
żaba umiera na zawał serca. Nie można pobrać artykułu bez rejestracji.

Przed oczyma pojawił się monit:

————————————————————–
Pobierz cały artykuł w wersji do druku (format PDF):

* Nie posiadasz dostępu do tego zasobu! Zaloguj się.
————————————————————–

I cóż tu zrobić. Pomyślałem: skoro to szkoła hakerów, to co ja biedny mogę zrobić? Postanowiłem jednak spróbować, w końcu mogę mieć szczęście.

Ponieważ nie miałem ochoty na rejestrowanie się, wykorzystałem Google:

site:szkolahakerow.pl

Okazało się, że artykuły znajdują się tu:

http://szkolahakerow.pl/download/sh_artykul_1.pdf
http://szkolahakerow.pl/download/sh_artykul_2.pdf
http://szkolahakerow.pl/download/art/sh_artykul_3.pdf

Na zakończenie, ponieważ chcę czuć się uczciwie wobec siebie i Szkoły Hakerów, chciałbym podkreślić, że dwa arty Macieja Falkiewicza (choć dotyczące podstaw)
są ciekawe, przejrzyście napisane. Z pewnością przydadzą się ludziom, którzy
dopiero chcą zacząć zabawę z race conditions.

Hackingpl, które informuje o XSSach w Allegro, o których Allegro już dawno (bez odpowiedzi) było informowane, reklamuje także Szkołę Hakerów. Ja ponad rok temu informowałem Allegro o błędach (nie otrzymałem żadnej odpowiedzi) ,
jednak pamiętajmy, że zaprezentowane podatności dotyczą niemal każdego większego portalu.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.