Naciśnij ESC aby zamknąć

Luka dla podglądaczy

Serwis MacNews.de poinformował o stworzeniu kodu, który wykorzystuje lukę w odtwarzaczu multimedialnym QuickTime.

Na jednej z witryn serwisu umieszczono aplet Javy, który był w stanie uruchomić kamerę iSight na komputerze osoby, odwiedzającą witrynę. Zdjęcia z kamery były przesyłane na zdalny serwer.

Niemieccy dziennikarze wykazali, że niedawno odkryta dziura może być niebezpieczna. Cyberprzestępca może użyć jej do odczytania zawartości przynajmniej części ekranu zaatakowanego komputera. W ten sposób może wejść w posiadanie ważnych informacji takich jak dane osobowe czy nazwy użytkownika i hasła do serwisów wymagających logowania. Apple załatało już lukę i użytkownicy systemu Mac OS X 10.4.8 mogą czuć się bezpieczni o ile ich komputer automatycznie pobrał poprawkę.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.