Naciśnij ESC aby zamknąć

Luka w jądrze Linux’a

Błąd w implementacji Common Internet File System (CIFS) w jądrze Linux’a może być wykorzystany do wywołania awarii linux’owego klienta serwera Samba.

Luka związana jest z błędem przepełnienia bufora funkcji SendReceive w fs/cifs/transport.c. CIFS używany jest np. podczas dostępu do udostępnionych napędów.

Dziura została znaleziona w wersji 2.6.23.1 jądra, ale występuje prawdopodobnie także i we wcześniejszych wersjach jądra. Udostępniono już odpowiednią poprawkę.

Ryzyko ataku jest niewielki, gdyż CIFS jest przeważnie używany w sieci lokalnej, a serwery są dostępne jedynie dla zaufanych administratorów.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.