Naciśnij ESC aby zamknąć

Cyberprzestępcy wykorzystują YouTube

Cyberprzestępcy coraz bardziej interesują się portalami społecznościowymi. Ich najnowszymi ofiarami są miłośnicy YouTube’a. Firma Websense ostrzega przed e-mailami, które zawierają odnośnik do strony YouTube’a z interesującym klipem wideo.

W rzeczywistości jednak prowadzi on do strony, wyglądającej identycznie jak YouTube. Użytkownik dowiaduje się, że nie może obejrzeć klipu, gdyż nie ma zainstalowanego odpowiedniego odtwarzacza. Następnie witryna proponuje mu zainstalowanie odtwarzacza flash.

Proponowany plik o nazwie install_flash_player.exe ma objętość około 1.2 MB. Websense nie informuje dokładnie, jak działa ten plik. Najprawdopodobniej jest to szkodliwy kod, który kradnie hasła i nazwy użytkownika. Za atakiem stoi prawdopodobnie gang “Rock Phish”, jedna z największych grup cyberprzestępczych.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.