Lipiec "miesiącem błędów w przeglądarkach"

Twórca popularnego zestawu narzędzi hakerskich zapowiedział, że lipiec będzie "miesiącem błędów w przeglądarkach". HD Moore - autor Metasploit twierdzi, iż od 1 do 31 lipca będzie ujawniał codziennie jedną lukę w jednej z przeglądarek internetowych.

W swoim blogu Moore napisał: "Takie informacje zostaną opublikowane, by ostrzec przed różnymi typami błędów, które występują we współczesnych przeglądarkach oraz zademonstrować techniki, jakich użyłem, by je odnaleźć". Zapowiedział przy tym, że wśród ujawnionych dziur nie będzie takich, które pozwoliłyby cyberprzestępcom na wykonanie kodu na zaatakowanym komputerze.

Dotychczas Moore ujawnił błędy w Internet Explorerze, Firefoksie i Safari. Stephen Toulouse, odpowiedzialny w Microsofcie za bezpieczeństwo, poinformował, że jego firma wie od pewnego czasu o niektórych z ujawnionych błędów, bada je i do części opublikowała już poprawki. Moor przyznał, że część z wymienionych przez niego luk została załatana w zestawie poprawek MS06-21, ale "nie ujawniono szczegółów na temat tych dziur".

Źródło: IDG