Naciśnij ESC aby zamknąć

Krytyczny błąd arkusza kalkulacyjnego Microsoft Excel

Arkusz kalkulacyjny firmy Microsoft zawiera błąd, który jest aktywnie wykorzystywany przez przestępców do przejmowania kontroli nad systemami użytkowników tego programu. Nieprawidłowość spowodowana jest nieznanym błędem, występującym podczas przetwarzania dokumentów formatu Excel, informuje Secunia.

Wykorzystanie tego błędu umożliwia atakującemu wykonanie w systemie Windows ofiary zewnętrznego kodu.Secunia informuje, że błąd został potwierdzony na w pełni zaktualizowanym systemie Windows XP SP2 z zainstalowanym programem Microsoft Excel 2003 SP2. Pozostałe wersje tego arkusza również mogą zawiarać ten błąd.

Eksperci zalecają nie otwieranie dokumentów Excel z niepewnych źródeł. Szkodliwy dokument przesyłany jest ofierze najczęściej ako załącznik e-mail – dodają specjaliści z firmy Microsoft.

Źródło: s-portal.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.