Naciśnij ESC aby zamknąć

Koncern Google oskarżony o szpiegowanie Izraela

Rząd Izraela oskarżył Google o szpiegowanie obiektów militarnych znajdujących się na terenach Ziemi Obiecanej. Podstawą zarzutów nie jest jednak ręczne robienie zdjęć baz broni nuklearnej kraju, lecz ich dostępność oraz ulepszona jakość osiągalna z wykorzystaniem Google Earth.

Google początkowo udostępniało zdjęcia bardziej zmilitaryzowanego niż starożytna Sparta – Izraela w małej rozdzielczości, jednakże w ostatnim tygodniu koncern podwyższył standardy jakości oferowanych zrzutów satelitarnych tego kraju, dopasowując je do reszty świata.

Jedno ze zdjęć zawiera ściśle tajną elektrownię znajdującą się w pobliżu miasta Ashkelon. Zdjęcia nie zawierają jednak zrzutów nuklearnej bazy zlokalizowanej na pustyni Negev, o której koncern Google uprzednio wiedział. “Ulepszenie usługi oferującej zdjęcia tamtych terenów jest wynikiem żądań internautów, w znacznej większości tych z Izraela.”, informuje SpokesGoogle.

Czego obawia się Izrael?

Źródło: the Inquirer

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.