Naciśnij ESC aby zamknąć

Bill Gates zrezygnuje?

Bill Gates oświadczył, że w ciągu dwóch lat zrezygnuje z codziennej pracy w Microsofcie na rzecz działalności w fundacji, którą prowadzi z żoną. To była trudna decyzja – mówi współzałożyciel koncernu z Redmond. – Jestem niezwykle szczęśliwy, że mam dwie pasje, które są bardzo ważne i stawiają przede mną wielkie wyzwania. Przygotowując się do zmian, wierzę, że firma ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Bill Gates zamierza zrezygnować z codziennych obowiązków w Microsofcie w lipcu 2008 roku, jednak zmiany zachodzą już dziś. Tytuł głównego architekta oprogramowania przejmuje Ray Ozzie, obecny dyrektor techniczny, a w przeszłości twórca m.in. Lotus Notes.

Drugi z dyrektorów technicznych, Craig Mundie, został szefem badań i strategii i będzie ściśle współpracował z Gatesem w ciągu dwóch najbliższych lat. Jest to kolejny etap zmian w kierownictwie firmy, po tym jak w 2000 roku zarządzaniem zajął się Steve Ballmer.

Źródło: chip.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.