Naciśnij ESC aby zamknąć

Afera związana z Windows Vista Torrent

W następstwie faktu udostępnienia przez Microsoft zasobów nowej, testowej wersji Windows Vista Beta 2 doszło do powstania serwisu vistatorrent.com posiadającego mirror systemu. Z inicjatywą wyszli Chris Pirillo oraz Jake Ludington, którzy udostępnili system w serwisie zaraz po tym, jak Microsoft ogłosił problemy z obsługą wszystkich zapytań.

Co się dzieje, kiedy chcemy pomóc koncernowi po tym jak ogłosił problemy z drożnością łącz, które udostępniają systemy operacyjne? Otrzymuje się “Cease and Desist Letter” od Petera Anaman, Microsoft Corporation. Tytuł i część treści listu przesłanego do właścicieli vistatorrent.com:

Żądanie natychmiastowego zamknięcia serwisu | CASE #: 45618 | 14 czerwiec 2006

Drogi Panie/Pani,

Microsoft otrzymał informację o serwerze podlegającym Państwu, oferującym zasoby nielicencjowanej kopii oprogramowania opublikowanego przez Microsoft oraz nielegalnej działalności w związku z nim.

1. Identyfikacja objętych prawami oprogramowania:
Windows Vista Beta Build 5384

Właściciel praw oprogramowania:
Microsoft Corporation

[…] Dalsza część korespondencji obejmuje upomnienie a także żądanie zamknięcia serwisu, ze wskazaniem na polubowne zakończenie sprawy oraz zaprzestanie udostępniania oprogramowania będącego własnością koncernu Microsoft.

Yours sincerely,
Peter Anaman
Internet Investigator

on behalf of Microsoft Corporation
One Microsoft Way
Redmond, WA 98052
United States of America

“Chcieliśmy tylko pomóc Microsoft w związku z kosztami i odpowiedzialnością jaką niesie za sobą udostępnianie tak dużych plików. Nie mieliśmy w zamiarze crackowania, hackowania lub patchowania jakichkolwiek plików.” dodali Chris Pirillo i Jake Ludington, podsumowując całe zajście.

Źródło: Vista Torrent

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.