Naciśnij ESC aby zamknąć

“Krytyczna” luka w Internet Explorerze

W zabezpieczeniach przeglądarki Internet Explorer znaleziono nowy, poważny błąd – poinformowali eksperci z Symantec Security Response. Na stronie xsec.org zaprezentowano kod, który wykorzystuje nieznaną wcześniej lukę w Internet Explorerze.

Atakujący, który chce wykorzystać dziurę, musi nakłonić internautę do odwiedzenia strony WWW zawierającej szkodliwy kod. Gdy mu się to uda może na zainfekowanym komputerze uruchomić dowolny program.

Na razie nie wiadomo dokładnie, jakich wersji IE i Windows dotyczy problem – eksperci z firmy Secunia twierdzą, że luka znajduje się m.in. w IE w wersji 6, zainstalowanej we w pełni uaktualnionym systemie Windows XP. Na atak podatny jest również IE6 w Windows 2000. Microsoft na razie nie skomentował tych doniesień – firma sprawdza doniesienia o nowym błędzie.

Źródło: IDG

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.