Naciśnij ESC aby zamknąć

Kradzież danych z uniwersytetu

Universytet z Miami przyznał, że jedna z firm zapewniająca backup danych na potrzeby uczelni zgubiła taśmy z danymi osób, które odwiedzały uniwersyteckich lekarzy. Problem dotyczy wszystkich pacjentów od 1 stycznia 1999 roku. Wiadomo, że na taśmach były przechowywane informacje o nazwiskach, numerach ubezpieczenia społecznego, adresach i stanie zdrowia poszkodowanych. Uniwersytet nie zdradza ilu osób dane zostały zgubione, lecz gazeta Miami Herald twierdzi, że problem może dotyczyć nawet 2.1 miliona osób.

Uniwersytet planuje powiadomić osobiście 47000 pacjentów, których dane zawierały też numery kart kredytowych oraz inne informacje finansowe.

Do utraty danych doszło 17 marca, gdy nieznani sprawcy ukradli skrzynię z taśmami.

Pascal Goldschmidt, prorektor ds. medycznych oraz dziekan University of Miami Miller School of Medicine uspokaja, że dane są bezpieczne, gdyż zostały zapisane w nietypowym formacie.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.