Naciśnij ESC aby zamknąć

Kaspersky Lab ostrzega przed Virus.Win32.GpCode.af

Firma Kaspersky Lab informuje o pojawieniu się nowej odmiany wirusa szyfrującego pliki oraz żądającego opłaty za ich przywrócenie. Virus.Win32.GpCode.ag szybko rozprzestrzenia się w rosyjskiej strefie Internetu. Nowa wersja charakteryzuje się jeszcze silniejszym, 660-bitowym kodem szyfrującym RSA.

Poprzednia wersja nazywająca się GpCode.af korzystała z 330-bitowego. Kaspersky Lab oferuje pomoc w odszyfrowywaniu zaatakowanych plików. Zaszyfrowane pliki należy przesłać na [email protected].

Ostatnimi czasy, wirusy szyfrujące zasoby znajdujące się na dysku twardym stały się bardzo popularne wśród osób piszących je. Dnia 9 czerwca informowaliśmy w serwisie o specyfikacji trojana Arhieveus-A, którego podobne działanie skierowane jest na platformy Microsoft Windows posiadające katalog ‘My Documents’, bęcący po ataku szyfrowany.

Źródło: newsroom.chip.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.