Naciśnij ESC aby zamknąć

Snort w wersji 2.4.5 i 2.6.0 Final

Snort jest narzędziem wykorzystywanym do detekcji włamań, zawierającym określone reguły polityki bezpieczeństwa umożliwiające wykrywanie anomalii w obrębie badanego systemu. Snort Team zaprezentował kolejne wydania najbardziej znanego narzędzia IDS. Udostępnione wersje oznaczone zostały jako 2.4.5 i 2.6.0 Final.

W udostępnionych wersjach programiści skupili się nad podniesieniu wydajności oraz wyeliminowaniu kilku popełnionych błędów. Poprawiono między innymi wykrywalność skanowania portów jak również monitorowanie wydajności i zdarzeń.

Program Snort w wersji 2.6 pozwala na korzystywanie reguł oraz preprocesorów dynamicznych. Znajdziemy w nim także inne usprawnienia silnika wykorzytywanego do detekcji włamań i wszelkich innych czynności, dzięki którym IDS alarmuje nas o podejrzanym ruchu sieciowym. Snort poinformował, że testy rozwojowej linii 2.6 zostały zakończone.

Źródło: snort.org

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.