Naciśnij ESC aby zamknąć

Kaspersky Lab obsługuje procesory OCTEON II Multicore MIPS64

Kaspersky Lab, informuje o wbudowaniu do swoich rozwiązań obsługi procesorów OCTEON II firmy Cavium Networks, jednego z największych dostawców produktów półprzewodnikowych umożliwiających aplikacjom bezpieczeństwa inteligentne przetwarzanie. Jako członek Cavium PACE (Partnership to Accelerate Customer End-solutions), Kaspersky Lab dostarcza niezrównane rozwiązania SDK i SafeStream, pozwalając partnerom technologicznym na oferowanie swoim klientom kompletnej, wydajnej ochrony przed oprogramowaniem crimeware.

Obsługa procesorów OCTEON II to zorientowany na przyszłość krok firmy Kaspersky Lab pozwalający partnerom technologicznym na integrowanie niezawodnych rozwiązań bezpieczeństwa do systemów opartych na procesorach OCTEON II.

Technologia Anti-Malware SDK firmy Kaspersky Lab zapewnia najlepsze współczynniki wykrywania wirusów, trojanow i robaków, jak również oprogramowania spyware, adware, rootkitów i wszystkich rodzajów oprogramowania crimeware. Oferuje również najszybsze w branży aktualizacje dla producentów technologii, dzięki czemu użytkownicy końcowi rozwiązań opartych na procesorach Cavium OCTEON II są chronieni przez firmę Kaspersky przed nowymi cyberzagrożeniami.

Kaspersky SafeStream obsługuje procesory OCTEON firmy Cavium od 2006 roku. Kaspersky SafeStream to czołowa w branży sygnaturowa technologia wykrywania szkodliwego oprogramowania oparta na strumieniach, która zapewnia szybką i skuteczną obronę pierwszego poziomu przed najaktywniejszymi programami crimeware, które obecnie rozprzestrzeniają się w Internecie.

„Oferowanie naszym partnerom optymalnych rozwiązań ochrony przed szkodliwymi programami jest niezwykle istotne, ponieważ szkodliwe programy rozprzestrzeniają się w niespotykanym dotąd tempie” – powiedział Peter Merkulow z Kaspersky Lab. „Dzięki połączeniu wyróżnianej nagrodami technologii firmy Kaspersky Lab, zapewniającej ochronę przed szkodliwymi programami, z kolejną generacją procesorów OCTEON II firmy Cavium nasi partnerzy mogą dostarczać swoim klientom kompletną ochronę przed oprogramowaniem crimeware przy znikomych opóźnieniach w działaniu sieci”.

„Połączenie wysoce wydajnych sieci z ochroną w czasie rzeczywistym przed nowymi cyberzagrożeniami jest bardzo istotne dla naszych wspólnych klientów” – powiedziała Tasha Castañeda, Senior Strategic Alliance Manager w Cavium Networks. „Najlepsze w swojej klasie rozwiązania antywirusowe firmy Kaspersky Lab zintegrowane z kolejną generacją procesorów OCTEON II eliminują konieczność kompromisu pomiędzy ochroną przed zagrożeniami oraz coraz większą wydajnością sieci”.

Ogłoszona niedawno kolejna generacja procesorów z rodziny OCTEON II Internet Application Processor (IAP) firmy Cavium Networks została stworzona dla następnej generacji sieci obsługujących przedsiębiorstwa, centra danych, rynki dostawców dostępu i usług, które wymagają obsługi konwergentnych danych, głosu i wideo oraz ochrony przed szybko rozwijającymi się cyberzagrożeniami. Aplikacje, dla których przeznaczony jest OCTEON II, obejmują urządzenia sieciowe, routery, urządzenia i sprzęt dla 3G, WiMAX, LTE, jak również bezprzewodowych sieci LAN. Więcej informacji o OCTEON II można uzyskać na stronie http://www.caviumnetworks.com/OCTEON_II_MIPS64.html.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.