Naciśnij ESC aby zamknąć

Kalifornijczyk aresztowany za rozproszone ataki

Dwudziestojednoletni mieszkaniec Kalifornii został aresztowany pod zarzutem dokonania ataków DDoS wymierzonych w dwa serwisy internetowe przy użyciu botnetu składającego się z siedmiu tysięcy komputerów – donosi SecurityFocus.

Zarzuty sformułowane zostały tydzień temu przez biuro prokuratora z wschodniego okręgu Kalifornii. Intruz, znany w Sieci jako GregK lub Silenz, a oficjalnie jako Greg King, do czasu rozprawy pozostanie w areszcie. Podczas zatrzymania oskarżony próbował ukryć obciążające go dowody, umieszczając swój przenośny komputer w krzakach.

Za występek grozi mu 10 lat pozbawienia wolności i grzywna w wysokości 250 tys. dolarów.

Źródło: heise Security

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.