Naciśnij ESC aby zamknąć

Global Security Week

Wczoraj w Krakowie w ramach trwającego “Global Security Week” odbyło sie spotkanie entuzjastów OWASP (Open Web Application Security Project). Konferencja miała na celu zaprezentowanie idei OWASP oraz zachęcenie do korzystania z licznych narzędzi oraz aplikacji przygotowanych przez społeczność OWASP.


Początek prezentacji należał do Roberta Pająka – szefa działu bezpieczeństwa portalu Interia.pl. Przedstawił On najważniejsze idee jakie kierują fundacją OWASP oraz zaprezentował kilka projektów stworzonych przez tą organizację.


Następnie zaprezentował się Przemysław Skowron – uczestnik Spring of Code 2007. Przemek wyjaśnił na czym tak właściwie polega Spring of Code – przybliżył zasady które kierują przyznawaniem tzw. “grantów” oraz całą ideę tejże akcji.


Ostatnim etapem Konferencji była prezentacja Jarosława Sajko zatytułowana: “OWASP w praktyce”. Przestawiała ona najważniejsze aspekty Testów Penetracyjnych, wyjaśniała ich istotę, podział, przebieg oraz obalała kilka “mitów” związanych z tymi testami.


Zapraszamy na www.owasp.org!

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.