Naciśnij ESC aby zamknąć

Jest już pierwsza luka w IE7

Ledwo zadebiutował Internet Explorer 7, a specjaliści już poinformowali o znalezionym w nim błędzie.

Specjalistów najbardziej zdziwił fakt, że o luce tej informowano w kwietniu bieżącego roku, gdyż występuje ona również w Internet Explorerze 6. Dziura pozwala atakującemu na śledzenie informacji z otwieranych przez użytkownika witryn. Eksperci przygotowali specjalnie spreparowaną witrynę, która pokazuje sposób przeprowadzenia ataku. Okazało się, że lukę można wykorzystać na w pełni zaktualizowanym systemie Windows XP z Service Packiem 2.

Microsoft wydał oficjalne stanowisko w tej sprawie – okazało się, że opisywana luka tak naprawdę dotyczy nie tyle wersji 7 przeglądarki, co samego Internet Explorera – a ściślej mówiąc programu Outlook Express. Z tego względu błąd nie występuje w systemie Windows Vista.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.