Naciśnij ESC aby zamknąć

Hasła – smutna prawda o bezpieczeństwie

Z badań przeprowadzonych przez Nucleus Research wynika, że jedna trzecia pracowników korporacyjnych zapisuje ważne hasła na kartkach papieru lub w plikach tekstowych.

Metoda ta jest bardzo podobna do chowania klucza pod wycieraczkę lub do doniczki podczas naszej nieobecności – mówi David O’Connell, analityk z Nucleus Research. Uważa on, że powinniśmy poszukać innych metod uwierzytelniania niż zwykłe hasła. Dwie trzecie osób, które nie pamiętają haseł przechowuje je na swoim komputerze czy też w telefonie komórkowym. Takie poczynania pracowników lekceważą pracę specjalistów ds. bezpieczeństwa.

Powyższy raport może być niezwykle istotny dla osób poszukujących nowych metod rozwiązywania problemów związanych z bezpieczeństwem. Jego wyniki powinny być przemyślane i wzięte pod uwagę przy opracowywaniu polityk bezpieczeństwa w firmach. Więcej informacji można znaleźć w materiale prasowym Nucleus Research.

Źródło: WSS

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.