Naciśnij ESC aby zamknąć

Długi adres może zawiesić Operę

Adresy stron www dłuższe niż 256 bajtów mogą doprowadzić do przepełnienia bufora i umożliwić przejęcie za pomocą Opery kontroli nad komputerem.

Gdy użytkownik kliknie na bardzo długi odnośnik, może to doprowadzić do przepełnienia bufora. Jeśli odnośnik został specjalnie spreparowany, atakujący zyska możliwość uruchomienia dowolnego kodu na zaatakowanym komputerze.

Według danych firmy OneStat.com udział Opery w światowym rynku przeglądarek wynosi 0,69%. Najbardziej popularna jest ona w Australii, gdzie używa jej niemal 5% internautów.

Luka występuje w Operze 9.0 oraz 9.01 – najnowsza wersja 9.02 jest niewrażliwa na tego rodzaju atak.

Źródło: heise security

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.