Naciśnij ESC aby zamknąć

Jądro 2.6.22

Wydano wersję 2.6.22 jądra systemu operacyjnego GNU/Linux.

Najważniejszą zmianą jest zaimplementowanie w kernelu pełnej obsługi bezprzewodowowych kart sieciowych, dzięki czemu producenci sprzętu tego typu będą mieli znacznie uproszczone zadanie. Obecnie to w jądrze znajdą się wszelkie procedury związane z kodowanie transmisji i autoryzacją (WEP, WPA, WPA2, itd.), natomiast sam sterownik urządzenia będzie zajmował się głównie fizycznym nawiązaniem połączenia radiowego.

Przepisano scheduler wejścia/wyjścia CFQ. Pojawił się nowy stos IEEE1394 (Firewire). Dodano wsparcie dla architektury Blackfin. Nareszcie wprowadzono wsparcie dla kart telewizyjnych IVTV. Dodano też mechanizm IPV6 Optimistic Duplicate Address Detection i wsparcie dla gniazd AF_RXRPC (Secure RxRPC). Dodano wywołania systemowe eventfd.

Osoby zainteresowane pełną listą zmian Linuksa 2.6.22 zachęcamy do zapoznania się z dziennikiem zmian oraz do pobrania nowego jądra.

Źródło: Heise-online, dobreprogramy.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.