Naciśnij ESC aby zamknąć

Bug w serwisie Allegro

Jeden z Internautów wykrył lukę w zabezpieczeniach w serwisie aukcyjnym allegro.pl. Luka może zostać wykorzystana przez wystawiającego i pozwala przekierować licytujących na dowolną, spreparowaną wcześniej stronę.

Ze strony Allegro, rzecznik serwisu Bartek Szambelan zapewnił, że problem jest znany i programiści pracują nad jego rozwiązaniem. największy szkopuł tkwi w tym że, zwykłe usunięcie przyczyny występowania bug’a spowoduje, że wiele szablonów serwisu stanie się bezużyteczna dla użytkowników.

Od strony technicznej – z tego co udało mi się dowiedzieć – problem polega w implementacji kaskadowych arkuszy stylów (CSS). Poprzez manipulację parametrami warstwy < div > można ustawić we właściwościach “position” wartość “absolute”, a właściwościom “left” oraz “top” przypisać wartości 0 powodując tym samym, że warstwa “przyklei” się do krawędzi przeglądarki, co można wykorzystać do przygotowania zupełnie nowej strony Allegro z pozamienianymi linkami… Jeżeli linki faktycznie zostały by podmienione a aukcja była by bardzo atrakcyjna większość Allegrowiczów – którzy tak naprawdę mają blade pojęcie o Internecie, phishingu i innych zagrożeniach – nawet nie zorientowała by się, że została przekierowana na podrobioną stronę gdzie nieświadomie poda swoje loginy i hasła…

Według rzecznika Allegro, więcej informacji na temat całej sprawy związanej z błędem dostępna będzie w poniedziałek.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.