Naciśnij ESC aby zamknąć

iPhone, Internet Explorer, Firefox, Safari ofiarami hakerów na konkursie.

cansecwest_vancouver.jpg
CanSecWest w Vancouver był kolejnym ponurym dniem dla zabezpieczeń iPhone’a, IE, Firefox’a i Safari. Konkurs Pwn2Own, który odbył się w środę, pokazał jakie dziury w zabezpieczeniach, po mimo coraz lepszych metod zabezpieczania, widnieją w tych programach, urządzeniach.

Na pierwszy ogień poszedł iPhone, który niestety został zdobyty po kilkunastu sekundach. Hakerzy przejęli listę wszystkich SMS’ów, łącznie z tymi usuniętymi.

Nagroda za przejęcie danych w iPhone’ie wynosiła 15.000$, a za exploit 10.000$.

Chyba najgorzej w tym wszystkim wypadł Microsoft, w którym jak zwykle było najwięcej luk. DEP i ASLR, nad którym gigant z Redmond zaczął pracować po wprowadzeniu Service Pack 3 dla XP, okazał się łakomym kąskiem dla hakerów. Dzięki niemu udało się przejąć laptopa z zainstalowanym IE 8 i z systemem Windows 7.

Szczegóły exploitu można przeczytać tutaj.

Źródło: TheRegister.com

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.