Naciśnij ESC aby zamknąć

Francuski haker włamał się na Twitter’a Obamy.

twitter.png
Anonimowy 25letni Francuz włamał się na Twitter’a Obamy i innych sław, m.in. Britney Spears. Haker został aresztowany we wtorek po przesłuchaniu francuskiej policji i wielomiesięcznym dochodzeniu FBI.

Włamywacz użył bardzo popularnej sztuczki, a mianowicie odgadł odpowiedź na pytanie, które jest zawarte w opcji ‘Przypomnij hasło’. Tej samej sztuczki użyto wcześniej do włamania się na konto E-mail serwisu Yahoo! Kandydata na wiceprezydenta USA Sarah Palin.

Źródło: TheRegister.com

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.