Naciśnij ESC aby zamknąć

Imagine Cup 2007 Akcelerator Innowacji: Polacy zwycięzcami!

Microsoft poinformował, że drużyna InPUT, finaliści Microsoft Imagine Cup 2007 w kategorii Projektowanie Oprogramowania, zwyciężyli w trzeciej edycji programu Imagine Cup Innovation Accelerator w Mountain View w Kalifornii. Wśród zespołów, które w sierpniu zeszłego roku w Seulu zostały wytypowane do udziału w Akceleratorze Innowacji znaleźli się finaliści kategorii Projektowanie Oprogramowania, których projekty niosły największy potencjał biznesowy.

Obok Polaków były to drużyny z Irlandii, Jamajki, Korei, Meksyku i Tajlandii. Program jest prowadzony w formie warsztatów, szkoleń i laboratoriów i ma na celu szkolenie młodych talentów technologicznych w zakresie umiejętności biznesowych, które pozwolą im przekształcić swoje projekty konkursowe w prawdziwe rynkowe produkty. Organizatorami warsztatów są firmy Microsoft oraz British Telecommunications (BT).

Podczas warsztatów eksperci z zakresu technologii i biznesu zarówno z Microsoft, jak i BT, a także innych firm technologicznych stają się dla ich uczestników mentorami, udzielają im wsparcia, dzielą się wiedzą i przekazują liczne rady, które w przyszłości umożliwią studentom przekształcenie projektów konkursowych, które zapewniły im sukces w Imagine Cup, w pełnowartościowe produkty rynkowe. Uczestnicy warsztatów mogą również konsultować swoje projekty i pomysły z przedstawicielami funduszy venture capital, którzy również są obecni na warsztatach w ramach Innovation Accelerator. Program ma formę rywalizacji pomiędzy uczestniczącymi w nim drużynami. Poszczególne zespoły pracują nad rozwojem i biznesową stroną swoich projektów, aby następnie zaprezentować je jury. Za przygotowane prezentacje uczestnicy zbierają wirtualne dolary – punkty.

„Szkolenia, w których wzięliśmy udział były zarówno techniczne, jak i biznesowe. Pod okiem ekspertów rozwijaliśmy swoje projekty, przygotowując profesjonalne biznes plany oraz ćwicząc profesjonalne prezentacje. Co 2 dni prezentowaliśmy nasze projekty przed sędziami. W pierwszym tygodniu prezentacje trwały 7minut, w drugim tygodniu – 10 minut. Podczas finałów Imagine Cup w Polsce i w Korei mieliśmy na zaprezentowanie swojego rozwiązania 20 minut, dlatego zmiana na 7-minutowy pokaz była dla nas nie lada wyzwaniem. Szkolenia i warsztaty odbywały się w bardzo przyjaznej atmosferze, mimo to rywalizacja była zacięta. Wszystkie drużyny dawały z siebie to, co najlepsze. Wygrana z tak silną konkurencją jest dla nas ogromną przyjemnością. Ciężko pracowaliśmy na ten sukces” – powiedział Szymon Wybrański, kapitan drużyny InPUT.

Każda z drużyn otrzymała na starcie 500 tys. wirtualnych dolarów, a następnie zarabiała kolejne za poszczególne prezentacje. Polacy zwyciężyli z dużą przewagą. Wyniki tegorocznej edycji programu Imagine Cup – Akcelerator Innowacji są następujące:

1.Polska – 1,721,540 wirtualnych dolarów
2.Irlandia – 1,279,000 wirtualnych dolarów
3.Tajlandia – 1,160,220 wirtualnych dolarów
4. Jamajka – 1,073,000 wirtualnych dolarów
5. Meksyk – 1,000,150 wirtualnych dolarów
6. Korea – 922,000 wirtualnych dolarów

„Ci młodzi ludzie przyjeżdżają, żeby wziąć udział w programie jeszcze jako studenci, ale wracają do domów jako potencjalni przedsiębiorcy. Podczas warsztatów uczymy ich jak łączyć wiedzę technologiczną, którą już mają z umiejętnościami biznesowymi, które pozwolą im przygotować dobry biznesplan, zainteresować i przekonać do siebie i swoich pomysłów inwestorów oraz z powodzeniem wprowadzić swój produkt na rynek”> – powiedział Joe Wilson, dyrektor ds. współpracy z ośrodkami akademickimi w Microsoft Corporation, którego dział jest odpowiedzialny za organizację konkursu Imagine Cup.

Źródło: Microsoft

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.