Naciśnij ESC aby zamknąć

Niebezpieczne karty płatnicze?

26 – letni absolwent University of Virginia – Karsten Nohl wywołał konsternację, informując na Chaos Communications Congress, że wraz z dwoma kolegami z Niemiec złamał zabezpieczenia jednego z układów RFID, narażając na niebezpieczeństwo miliony użytkowników kart kredytowych.

Firma NXP Semiconductors, producent układu twierdzi, że doszło tu do przekłamania. “Kość ta to jeden z przedstawicieli dużej rodziny układów scalonych używanych w kartach bezkontaktowych. Nie jest jednak – jak błędnie poinformowano podczas prezentacji – używana w bankowości czy do zabezpieczeń samochodów” – czytamy w oświadczeniu firmy. – “Układ ten jest niemal wyłącznie wykorzystywany w kartach stanowiących elektroniczne bilety komunikacji miejskiej oraz w kartach dających dostęp do budynków”.

Nohl mówił, że wspomniany przez niego chip można spotkać w kartach płatniczych.

“Nie jest on w ogóle używany w żadnych kartach kredytowych czy debetowych. Wykorzystywany jest w systemach transportowych i jest bardzo słabo zabezpieczony. Nie wsadza się tego samego układu do elektronicznego biletu i do karty kredytowej” – mówi NXP.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.