Naciśnij ESC aby zamknąć

Hakerzy wykradli dane ponad 21 mln osób z sieci OPM

Jak się okazuje ostatni atak na bazy danych rządu amerykańskiego pozwolił na przejęcie danych 21,5 mln osób. Skradzione informacje związane były z osobami aplikującymi do pracy, kontrahentami oraz ponad milionem parterów. Wśród skradzionych danych personalnych znalazły się również informacje o pracownikach federalnych datowanych na piętnaście lat wstecz.

Wykradzione zostały m.in. raporty z rozmów o pracę przeprowadzanych przez pracowników OPM oraz numery ubezpieczenia społecznego. Hakerzy uzyskali dostęp do informacji o życiu osobistym ludzi, którzy przechodzili weryfikację, historii finansowej a także o ich zdrowiu psychicznym. Wykradziono też informacje o związkach czy znajomych z zagranicy pracowników wojska, Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) i osób na ważnych stanowiskach w Departamencie Stanu. Włamywacze przejęli też bazę z odciskami palców 1,1 mln ludzi.

Początkowo sądzono, że wyciek jest pięć razy mniejszy.

Atak nastąpił w kwietniu. O jego zlecenie została oskarżona strona chińska. Jednakże rząd Chin nie przyznał się do tego.

Przedstawiciele OPM (Federalnego Urzędu Zarządzania Kadrami USA) zapewniają, że w tej chwili nie mają informacji o wykorzystywaniu przez kogokolwiek skradzionych danych.

Katherine Archuleta, dotychczasowa szefowa OPM (Office of Personnel Management), zrezygnowała z posady w piątek, kiedy sprawa wyszła na jaw.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.