Naciśnij ESC aby zamknąć

Cisco kupi OpenDNS za 635 milionów dolarów

Cisco, gigant z branży komputerowej, ogłosił, że zamierza kupić firmę OpenDNS za 635 milionów dolarów, która jest dostawcą domen DNS, pozwalających na unikniecie lokalnych ograniczeń i poprawę połączenia internetowego.

Zakup OpenDNS związany jest z chęcią zwiększenia własnego bezpieczeństwa w chmurze oraz oferowania klientom biznesowym ochrony przeciwko cyber atakom z każdego urządzenia i w każdym czasie.

Z racji tego, że OpenDNS jest łatwy do rozbudowania, oczekuje się, że będzie odpowiedzią na zwiększoną potrzebę bezpieczeństwa w szybko rozwijającym się Internecie. Do 2020 roku ilość urządzeń podłączonych do Internetu ma zwiększyć się do 50 miliardów.

W pierwszej połowie roku fiskalnego 2016 OpenDNS zasili Cisco Security Business Group.

Według Cisco firma zapłaci 635 milionów w gotowce i zaoferuje dodatkowe benefity.

Wszyscy zainteresowani obecnymi usługami OpenDNS nie powinni się obawiać ich zniknięcia. Jak powiedział David Ulevitch założyciel i prezes OpenDNS, firma nie zamierza z nich rezygnować i będą nadal dostarczane.

Źródło: The Hacker News
Zdjęcie: wsj.com

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.