Naciśnij ESC aby zamknąć

Haker odcina dostęp do kont emailowych na UK2.net…

Domena internetowa UK2.net stała się celem ataku hakera, pozostawiając tym samym internautów czasowo odciętych od dostępu do emaili.

Internauci pojawiający się na stronie 12 lipca stawili czoła ‘przeobrażonej’ stronie, najwidoczniej była to sprawka islamskiego hakera. „Wielu zwróciło się do nas w tej sprawie z informacjami, że nie są w stanie wejść na swoje konta” – mówią pracownicy portalu.

Doświadczenia czytelnika Andy’ego są typowe:

„UK2 była (dla mnie) nieosiągalna od godziny 6:00 tego ranka, gdy POP3 email nie działał. Próbowałem jeszcze raz o 12 w południe za pomocą POP3 i strony internetowej, ale bez rezultatu, oba nie działały jedyne co mogły mi zaoferować to zmienioną stronkę. Wcześniej też miałem dużo problemów z UK2. Moje konta były niestabilne przez 3 tygodnie podczas końcówki maja i początku czerwca. Czasami działało, ale zazwyczaj odmawiało posłuszeństwa.”

Firma ogłosiła, że stała się ofiarą ataku hakerskiego w godzinach porannych czwartku. Atak uniemożliwił internautom wejście na stronę UK2 lub na skrzynkę emailową. UK.net na swoich stronach napisał, że ta kwestia została już rozwiązana przez specjalistów. Pomimo tego, niektórzy użytkownicy mogą nadal mieć problemy z dostępem do serwisu dopóki DNS nie naniesie zmian, dodają.

Pomoc: Gosia Gralec

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.