Naciśnij ESC aby zamknąć

MySQL 5.0.45

Deweloperzy MySQL opracowali nową wersję 5.0.45 bazy danych, w której zlikwidowane zostały luki bezpieczeństwa, pozwalające potencjalnym intruzom na przeprowadzanie skutecznych ataków DoS i omijanie mechanizmów autoryzacji.

W wersjach wcześniejszych niż 5.0.45 można wyłączyć usługę bazy danych, wysyłając odpowiednio spreparowane łańcuchy haseł.

W wadliwych wersjach możliwe jest użycie funkcji CREATE TABLE LIKE bez upoważnienia do dokonywania tego typu operacji na tabeli – wystarczą przywileje do wykonywania zapytań SELECT.

Opublikowany na stronie producenta dziennik zmian zawiera bardziej szczegółowe informacje na temat poprawek i usprawnień.

Zalecamy jak najszybszą aktualizację oprogramowania. Aktualna wersja dostępna jest pod adresem: http://dev.mysql.com/downloads/mysql/5.0.html#downloads

Źródło: heise Security

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.