Naciśnij ESC aby zamknąć

Legalna firma, nielegalne oprogramowanie

Policjanci z Bielan zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeprowadzili kolejną kontrolę zakończoną ujawnieniem nielegalnego oprogramowania. Pirackie wersje programów komputerowych znaleziono w siedzibie jednej z firm. Policjantom towarzyszył biegły sądowy z zakresu informatyki, który wartość programów oszacował na kwotę nie mniejszą niż 3.500 złotych.

Policjanci sekcji do walki z przestępczością gospodarczą bielańskiej komendy przeprowadzili wczoraj kontrolę w siedzibie jednej z firm prowadzącej działalność gospodarczą na terenie dzielnicy. Jej celem było przede wszystkim sprawdzenie legalności oprogramowania używanego w firmowych komputerach. Z informacji operacyjnych uzyskanych przez policjantów wynikało, że w firmie mogą być użytkowane komputery z nielegalnymi programami. Wyniki kontroli potwierdziły te przypuszczenia. Ekspert wskazał pirackie wersje programów służących do komputerowej obróbki zdjęć. Straty poniesione przez producentów programów biegły oszacował na kwotę nie mniejszą niż 3.500 złotych.

To już kolejna kontrola przeprowadzona przez policjantów z komendy przy ulicy Żeromskiego, której wynikiem jest ujawnienie nielegalnego oprogramowania w firmach działających na terenie Bielan. Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zapowiadają, że takie akcje na pewno będą kontynuowane.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.