Naciśnij ESC aby zamknąć

Google Blog hacked

W sobotę ktoś uzyskał nieautoryzowany dostęp do Bloga spółki Google publikując fałszywego posta mówiącego o zerwaniu współpracy z eBay nad wspólnym projektem.

To już drugi raz w tym roku blog Google dostał się w niepowołne ręce. Ostatnio miało to miejsce w marcu kiedy to blog został niechcąco skasowany i ktoś uzyskał dostęp do jego adresu.

Tym razem jednak ktoś wykorzystał błąd w portalu Blogger, na którym znajduje się Google Blog. Atakujący opublikował notatkę zawierającą masę błędów gramatycznych i literówek. W notatce tej Google miało twierdzić, że wstrzymują współprace z eBay gdyż przygotowywany projekt jest monopolistyczny.

Następnego dnia Karen Wickre, członek ekipy tworzącej Bloggera, poinformowała internautów o fałszywym poście i poprawieniu błędu, który pozwolił na dokonanie ataku i zakpienie z Google. Wspomniała także o tym, że projekt ‘click-to-call’ ma sie bardzo dobrze i są zadowoleni z jego dotychczasowych wyników.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.